sobota, 12 stycznia 2019

Turniej "Pomagamy na sportowo"

W sobotę 12 stycznia, jak co roku, dzień przed oficjalnym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się turniej "POMAGAMY NA SPORTOWO". Cała akcja zaczęła się o godzinie 1400 w hali sportowej Arkadia w Górze. W turnieju konkurencji sportowych brały udział dzieci oraz nauczyciele i rodzice z Przedszkola nr 1 w Górze, Przedszkola nr 3 w Górze, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Glince, Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie i Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie. I jak się mówi "ostatni będą pierwszymi" i tak też się stało. Zwyciężył Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole ze Ślubowa. Od razu po nich ze zniżką dwóch punktów uplasował się Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Czerniny, a na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince. Kolejne miejsca zajęło Przedszkole Publiczne nr1, a następne Przedszkole Publiczne nr 3. Na koniec turnieju wszystkie placówki z rąk Szefa Sztabu 27. Finału WOŚP Danuty Piwowarskiej - Berus oraz dyrektora Ośrodka Kultury Fizycznej w Górze Ryszarda Wawera otrzymali zwycięskie  puchary, dyplomy, a zawodnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Oczywiście wszyscy biorący udział w turnieju i tak są wygrani, bo przecież nie liczy się wynik punktowy tylko chęć wsparcia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który to w tym roku gra dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce.