czwartek, 31 grudnia 2015

środa, 30 grudnia 2015

piątek, 18 grudnia 2015

środa, 16 grudnia 2015

Spektakl teatralny

Dzisiaj– 16 grudnia 2015 r. po raz kolejny – w sali widowiskowej Domu Kultury na scenie zaprezentowała się młodzieżowa grupa teatralna prowadzona przez instruktora Barbarę Podwińską-Bućkowską. Młodzi widzowie obejrzeli dwie bajki z morałem. 
Pierwsza to „Prawdziwe historie zmyślonych postaci”, nawiązująca do priorytetu MEN, związanego z czytelnictwem – dlatego kończy się ona twierdzeniem, że WARTO CZYTAĆ, albowiem czytanie jest kluczem do wiedzy i lepszej jakości życia. Czytanie to droga do awansu społecznego i sukcesu. Czytając bogacimy słownictwo. Dzięki temu pięknie mówimy i piszemy. Książki pozwalają lepiej zrozumieć świat i kształtują światopogląd. Nic więc dziwnego, że ze sceny na zakończenie popłynął apel Bilba Bagginsa, Latarnika, Mikołajka, Cześnika i Papkina: 

CZYTAJCIE KSIĄŻKI MŁODZI PRZYJACIELE, A ŚWIAT Z PEWNOŚCIĄ STANIE PRZED WAMI OTWOREM! 

Z kolei „Kopciuszek w wersji współczesnej” to bajka, która kończy się szczęśliwie: macocha i złe siostry pokochały Kopciuszka. I odtąd wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Bo RODZINA W ŻYCIU JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Na scenie wystąpili:
- Justyna Daniłowicz
- Jakub Szyksznian
- Jakub Ulman
- Inez Gajewska
- Ola Wysocka
- Ola Koszowska
- Maria Michalewicz
- Zosia Biazik
- Weronika Błażejewska
- Wiktoria Przybylska
- Paulina Lis
- Łukasz Rudyński
- Bartek Sulikowski
-Maja Gwiaździńska

Odbyły się dwa spektakle o godz. 10:00 i 11:30, na które przybyło bardzo dużo dzieci w sumie 340 - ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1 i 2, ZSPiP w Witoszycach, ZSPiP w Ślubowie i ZSPGiP w Czerninie. Spektakl był przepełniony dobrym humorem, za scenariusz i przygotowanie uczniów bardzo dziękujemy Basi Podwińskiej - Bućkowskiej jak zwykle spektakl był perfekcyjnie przygotowany.

wtorek, 15 grudnia 2015

Rozstrzygniecie konkursu KARTKA ŚWIĄTECZNA

W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu KARTKA ŚWIĄTECZNA. Nagrodzone dzieci otrzymały bony, maskotki oraz mikołaje z czekolady. Wyniki można sprawdzić tutaj.
Wszystkim laureatom składamy gratulacje !

wtorek, 8 grudnia 2015

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Spektakl mikołajkowy "Gdzie jest św. Mikołaj?"

Dzisiaj 7 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury na scenie zaprezentowała się dziecięca grupa teatralna Pani Małgorzaty Stolarczyk, w spektaklu pt. „Gdzie jest św. Mikołaj?”. Na scenie wystąpili:
- Lena Krysiak 
- Lena Bielecka
- Lena Sidorowicz
- Oliwia Matyńka
- Maciej Sieczka
- Klaudia Stolarczyk 
- Wiktoria Gawron
- Marcelina Jaróżek
- Katarzyna Juźwiak
- Alicja Tadla
- Gabriela Susfał 
- Natasza Miszkiewicz
- Zofia Buczyńska
- Hanna Robińska
- Julia Hajczewska
- Wiktor Kochanowski
- Martina Guadetti 
- Marcelina Gałuszka
- Wiktor Kasztelan
- Piotr Gutewicz
- Lena Orłowska
- Hanna Pękala
- Zuzanna Sajdak 
- Maja Sajdak
- Hanna Kauch
- Wiktoria Mielcarek
- Julia Mielcarek

Odbyły się dwa spektakle o godz. 9:00 i 11:00, na które przybyło bardzo dużo dzieci w sumie 590 - ze Szkoły Podstawowej nr 1, Przedszkola Publicznego nr 1 i 3 oraz „Akademii Malucha”, Ośrodka Rehabilitacji oraz ZSPiP w Ślubowie. Scenografię do spektaklu wykonała Danuta Piowarska - Berus i pracownicy. Do scenografii zostały wykorzystane prace z konkursu EKOPRODUKTU 2015. Z okazji Mikołaja dzieci otrzymały słodki upominek w postaci wafelków czekoladowych.

Spotkanie z Mikołajem i zapalenie światełek na choince.

6 grudnia wszyscy mieszkańcy Góry i okolic zaproszeni zostali przez Burmistrz Góry Irenę Krzyszkiewicz na spotkanie z Mikołajem i zapalenie światełek na choince. To wielkie wydarzenie jak co roku odbyło się na pl. Bolesława Chrobrego w Górze. Mikołaj nie zawiódł i przybył do Góry wraz ze swymi pomocnikami. Na scenie pojawili się podopieczni sekcji wokalnej Domu Kultury, którzy świątecznymi piosenkami umilili wszystkim zebranym oczekiwanie na zapalenie choinkowych światełek. Po tradycyjnym odliczaniu Burmistrz Góry rozświetliła stojącą na rynku choinę, a Mikołaj ze swoimi pomocnikami ruszył rozdawać dzieciom słodkie upominki. W rytmie wspaniałych świątecznych piosenek dzieci wraz z "Dolnośląskimi Stokrotkami" i Mikołajami bawiły się w rynku naszego miasta do późnych godzin wieczornych. Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Góra oraz Dom Kultury w Górze a tegoroczny wydarzenie było ujęte w zadaniu wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pn. "Dolnośląskie Stokrotki"

środa, 2 grudnia 2015

poniedziałek, 30 listopada 2015

ZABAWA ANDRZEJKOWA

W dniu 30 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się zabawa Andrzejkowa dla dzieci. 
Z zaproszenia skorzystały grupy dzieci 5 i 6 latków z przedszkoli.
Przedszkole Publiczne Nr. 1 im. Marii Konopnickiej w Górze reprezentowały grupy: Stokrotki, Słoneczka, Wesołe Misie oraz Wesołe Skrzaty wraz z opiekunami.
Z Przedszkola Publicznego Nr 3 im. Jasia i Małgosi w Górze przybyły grupy: Kubusie, Sarenki, Biedronki, Tygryski i opiekunowie tych grup. Podczas zabawy dzieci chętnie korzystały z gier i zabaw przygotowanych specjalnie na tę okazję. Między innymi przeprowadzono zabawy: tańczący czarodzieje, taniec z miotłą, taniec z balonami. Dużym powodzeniem cieszyło się lanie wosku i odczytywanie wróżb. Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane jabłuszkiem, słodkim upominkiem oraz ciasteczkiem z wróżbą.

piątek, 27 listopada 2015

poniedziałek, 23 listopada 2015

Spotkanie z Mikołajem

Koncert poświęcony pamięci Andrzeja Zauchy

W dniu 22 listopada 2015 r. w sali widowiskowej odbył się wspaniały koncert poświęcony pamięci Andrzeja Zauchy. Na scenie zaprezentowali się kolejny raz uczestnicy sekcji wokalnej Domu Kultury przygotowani przez Agatę Śliwińską i Arkadiusza Gustawa, którzy byli głównymi inicjatorami koncertu. 

1. Sandra Remiszewska – „Wymyśliłem Ciebie” 
2. Szymon Łagoda- "Bądź moim natchnieniem" 
3. Grupa starsza - "Paryż z pocztówki" 
4. Weronika Szymańska - "Myśmy byli sobie pisani" 
5. Martyna Witek i Julia Goszczyk – „Zielono mi” 
6. Zuzanna Brodniewicz - "W noc i dzień" 
7. Weronika Błażejewska – "Drzazgi" 
8. Klaudia Borwik – „Siódmy rok” 
9. Agata Śliwińska - "Dzień dobry Mr Blues" 
10. Emilia Witko – „Czarny Ali Bababa” 
11. Oliwia Kędzierska – „Gumisie” 

To już kolejny koncert poświęcony pamięci znanych piosenkarzy. Koncert poprowadzili Ola Koszowska i Kuba Szyksznian uczestnicy sekcji teatralnej Barbary Podwińskiej - Bućkowskiej. Akompaniament zapewnił nam Arkdiusz Gustaw. Po raz kolejny scenariusz przygotowała Pani Barbara Podwińska - Bućkowska, za oprawę słowną koncertu oraz wieloletnią współpracę należą się jej podziękowania, więc bardzo dziękujemy Pani Basiu!

czwartek, 19 listopada 2015

wtorek, 17 listopada 2015

Konkurs EKOPRODUKT 2015

W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wyniki można znaleźć tutaj. Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladę oraz certyfikat uczestnictwa. Gratulujemy wygranej laureatom konkursu.

Droga do niepodległości

poniedziałek, 16 listopada 2015

środa, 11 listopada 2015

KONCERT ZESPOŁU HOT LIPS

W dniu 11 listopada w sali widowiskowej odbył się koncert zespołu HOT LIPS. Zespół zaprezentował znane utwory w różnych stylach muzycznych z lat 40, 50 i 60. Powstali po kilku latach poszukiwań idealnego składu w szczególności wokalistek, które poza zdolnościami wokalnymi miały czuć i umieć oddać klimat tych lat. Zespół tworzą muzycy występujący solo a także na co dzień występujący i współtworzący trzon innych znanych grup. Podczas koncertu wystąpili w składzie: AGATA ŚLIWIŃSKA - wokal, która jest górowianką  i znana jest  fanom z udziału w "Bitwie na głosy", gdzie prezentowała się wraz z drużyną MEZO oraz z wielu występów w różnorodnych konkursach i przeglądach wokalnych, muzycznych i teatralnych na terenie całego kraju. BEATA NOSZCZYŃSKA – wokal, LIDIA LEITGEBER - wokal, ANDRZEJ KOWNACKI,- perkusja, JANUSZ SIEMIENAS – gitara, ROBERT KORDYLEWSKI – bas i BARTEK CHOLEWIŃSKI – piano. Zebrana w sali publiczność nagradzała wykonywane utwory brawami. Po koncercie można było nabyć debiutancki krążek formacji zatytułowany  „Hot Lips”. Wszystkim przybyłym na koncert serdecznie dziękujemy za spędzone z nami świąteczne popołudnie.

poniedziałek, 9 listopada 2015

ZADUSZKI ROCKOWE

W dniu 8 listopada w sali widowiskowej podczas ZADUSZEK ROCKOWYCH zaprezentował się zespół NOFAN. Dziś zagrali w składzie:
Robert Kowalik - kompozytor, gitara
Krzysztof Ryczek - perkusja,
Marcin Master - Porucznik - bas
Katarzyna Łyczko - wokal
Zespół ma na swoim koncie setki koncertów na terenie kraju oraz dwie płyty. W chwili obecnej przygotowują się do nagrania trzeciej płyty. Podczas koncertu publiczność wysłuchała w ich wykonaniu utworów rockowych i bluesowych.

wtorek, 27 października 2015

Koncert umuzykalniający

W dniu dzisiejszym w sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbyły się dwa koncerty umuzykalniające. Zespół Big Band w składzie: 
Emilia Witko, Karol Kieruzel, Hanna Różańska, Natalia Skoczylas, Natalia Maczuga, Wiktoria Chrzanowska, Jakub Pojasek, Marcelina Parzonka, Marek Walenczewski, Łukasz Zieliński, Arkadiusz Gustaw oraz prowadzący zespół Dominik Schulz zaprezentowali przepiękne utwory. 
Brzmienie zespołu Big Band dzięki wielogłosowej harmonii instrumentalnej oraz już śmiało można powiedzieć profesjonalnej grze muzyków pozwoliło na prezentację i omówienie poszczególnych instrumentów muzycznych tym razem z dużym naciskiem na bogatą różnorodność instrumentów dętych. Z zaproszenia na koncert skorzystały górowskie szkoły i przedszkola: Szkoła Podstawowa nr 1 w tym klasy V a,b i d; Szkoła Podstawowa nr 3 w tym klasy I a,b,c,d; II a,b, c,d; III a,b,c; Przedszkole Publiczne nr 1 w tym grupy Biedroneczki, Wesołe Skrzaty, Słoneczka, Wesołe Misie, Jagódki i Stokrotki; oraz Przedszkole Publiczne nr 3 w tym Jeżyki i Wiewiórki.

KONCERT ZESPOŁU HOT LIPS


ZADUSZKI ROCKOWE


niedziela, 25 października 2015

Dni Folkloru

W niedzielne popołudnie czyli podczas drugiego Dnia Folkloru publiczność wysłuchała prezentacji 6 zespołów w kategorii seniorzy. Była to kontynuacja  wczorajszej imprezy. 
W dniu dzisiejszym wystąpili:
1. Zespół Śpiewaczy "NIEZAPOMINAJKI" z Domu Kultury w Górze
instruktor  Arkadiusz Gustaw
- "Czeremcha" 
- "Czerwony kwiat"
2. Zespół Ludowy "WRONOWIANKI" z Gminnego Centrum Kultury w Niechlowie 
kierownik zespołu Beata Wojtkowiak, instruktorzy Zbigniew Śliwiński, Michał Pabierowski i Krzysztof Kubczyk
 - "Wedle drogi oset"
 - "Wysokie góry, niskie doliny"
3. Zespół Śpiewaczy "WŁOŚCIANIE" z Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce
instruktor Karol Kośmider
 - "Poszła babcia"
 - "Zachodzi słoneczko"
4. Zespół Śpiewaczy "JARZĘBINKI" z Gminnego Centrum Kultury w Otyniu
instruktor Bogdan Polikowski
- "Słoneczko na zachodzie"
- "Lipka zielona"
5. Zespół  Śpiewaczy "OSETNOPOLANIE" z Domu Kultury w Górze
instruktor  Arkadiusz Gustaw
-"Koń"
- "W moim ogródeczku"
6. Zespół Śpiewaczy "NADODRZANIE" - Sołectwo Lubów
instruktor Andrzej Muzyka
- "Wicek"
- "Nie moje kochanie"
- " Nie chciała mu dać"

7. Dom Kultury w Górze - Sekcja Tańca "Dolnośląskie Stokrotki" - grupa starsza
-  Przyśpiewki dożynkowe"  - teksty autorskie
-  taniec "Kujawiak", op. Jolanta Ludkowska
Po prezentacjach seniorów zaprezentowały się gościnnie zespoły tańca ludowego
"MAŁE MORACZEWO" z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie
instruktor Patrycja Maciejewska
- "Klepany"
- "Trisch trasch"
- "Trojak, wiewiórka"
"MORACZEWO" z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie
instruktor Patrycja Maciejewska
- "Suita Wielkopolska"
- "Suita Rzeszowska"
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, niepowtarzalne statuetki wykonane w pracowni ceramicznej działającej przy Domu Kultury oraz certyfikaty uczestnictwa. W drugim dniu imprezy artyści   i przybyli goście zostali również zaproszeni na gorące pierogi, a także na kawę, herbatę i domowe ciasto. Dekorację wykonała Danuta Piwowarska - Berus, która również wspólnie z Jolantą Ludkowską poprowadziły dzisiejszą imprezę. 

Prezentacje "Dolnośląskich Stokrotek" w ramach tegorocznych Dni Folkloru ujęte były w programie pn."Dolnośląskie Stokrotki" wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Podobnie jak wczoraj sponsorami byli:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Oddział w Zielonej Górze,
Rosette Gastronomia & Catering w Górze.
Dziękujemy wszystkim, którzy prezentowali się podczas Dni Folkloru i tym którzy włączyli się w organizację tej pięknej dwudniowej imprezy! 

sobota, 24 października 2015

Dni Folkloru

W sobotę 24 października 2015 r. w sali widowiskowej, odbyły się prezentacje dzieci i młodzieży w ramach Dni Folkloru. W dniu dzisiejszym zaprezentowało się 11 zespołów w 4 kategoriach:
w kategorii A - przedszkolna 
1. Przedszkole Publiczne Nr 3 w Górze - grupa "Kubusie"
- "Wiwat - marsz" - taniec, op. Barbara Antolak  
2. Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze
- „Wesoła wiewióreczka” - taniec, op. Anna Latka, Małgorzata Nowak   

 w kategorii B - od 6 do 9 lat
1. Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach
- "Lipka”, op. Barbara Czarna
2. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince
 - "Krakowiaczek" - taniec, op. Magdalena Andrzejczak

w kategorii C - od 10 do 12 lat
1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Górze - Zespół Tańca Regionalnego i Ludowego
- "Wiązanka przyśpiewek regionalnych i ludowych"
- taniec "Kujawiak", op. Jolanta Ludkowska
2. Dom Kultury w Górze - Sekcja Tańca "Dolnośląskie Stokrotki" - grupa młodsza
-  Przyśpiewki dożynkowe"  - teksty autorskie
-  taniec "Kujawiak", op. Jolanta Ludkowska
3. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince - zespół wokalny
-  "Lipka" piosenka, op. Mariusz Gustaw
4. Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie - zespół wokalny "Platan"
-  "Czerwone jagody" - piosenka
-  "Welwetka",  op. Aleksandra Sztor
5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu - zespół wokalny kółka muzycznego
-  "Lipka" piosenka
-  "W moim ogródeczku", op. Aleksandra Sztor

w kategorii D - od 13 do 16 lat
1. Gimnazjum Nr 2 w Górze - zespół "Czerwone Dziewczyny" 
"Czerwone jagody" - piosenka, op. Lucyna Sozańska
2. Gimnazjum Nr 2 w Górze - zespół "Ludowianki"
"Lipka" piosenka
"W moim ogródeczku", op. Lucyna Sozańska
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane w naszej pracowni ceramicznej i certyfikaty.
Dla wszystkich przybyłych na imprezę wykonawców i opiekunów były przygotowane pyszne pierogi. Dzisiejszą imprezę prowadziły Danuta Piwowarska - Berus i Jolanta Ludkowska. Przepiękną scenografię wykonała Danuta Piwowarska - Berus. 
Prezentacje "Dolnośląskich Stokrotek" w ramach tegorocznych Dni Folkloru ujęte były w programie pn."Dolnośląskie Stokrotki" wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego 
Sponsorami Dni Folkloru w bieżącym roku byli:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Oddział w Zielonej Górze oraz
Rosette Gastronomia & Catering w Górze.
Serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim przybyłym za wspólnie spędzone z nami popołudnie i zapraszamy w dniu jutrzejszym na prezentacje seniorów.
 

poniedziałek, 19 października 2015

Konkurs EKOPRODUKT 2015

Regulamin można znaleźć tutaj.

środa, 14 października 2015

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

KONCERT ODWOŁANY!!! - KONCERT SENIORÓW JESIEŃ JEST PIĘKNA

Z POWODU ABSENCJI CHOROBOWEJ CZŁONKÓW ZESPOŁÓW MAJĄCYCH WYSTĄPIĆ PODCZAS  KONCERTU SENIORÓW "JESIEŃ JEST PIĘKNA" W DNIU 18 PAŹDZIERNIKA 2015 R. O GODZ. 14.00 KONCERT  ZOSTAJE ODWOŁANY ZA CO SERDECZNIE PRZEPRASZAMY! 

niedziela, 11 października 2015

Koncert Jesienny

W niedzielne popołudnie 11 października w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się Koncert Jesienny. Z zaproszenia do wzięcia udziału skorzystały dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i sekcji Domu Kultury. 
W koncercie ze swoim repertuarem według wylosowanej kolejności wystąpili:

1. Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince

- Taniec „Kaczuchy”, grupa „Dinusie”, op. Jolanta Gorych, Weronika Szczepaniak

2. Przedszkole Publiczne nr 3 w Górze

- Piosenka „Wiewióreczka”, grupa „Tygryski”, op. Iwona Kwast, 
- Taniec do piosenki „Deszczowa piosenka” Freda Astaira – wersja instrumentalna, grupa „Wiewiórki”, op. Magdalena Jabłońska,
- Piosenka „Kolory jesieni”, grupa „Biedronki”, op. Małgorzata Zając

3. Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha”

- Piosenka „Tańcowała jesień”, grupa „Motyle”, op. Agnieszka Pasierbek, Aleksandra Przybyła
- Piosenka „Czerwona jarzębina”, grupa „Sówki”, op. Jolanta Kasprzyk, Alicja Szklarz

4. Przedszkole Publiczne nr 1 w Górze

- Taniec do piosenki „Małe czerwone jabłuszka”, grupa „Jagódki”, op. Agnieszka Strzeczkowska
- Taniec do piosenki „Kasztanki” i „Kolorowe listki”, grupa „Wesołe Skrzaty”, op. Ewa Woźniak

5. Sekcja wokalna DK, op. Arkadiusz Gustaw

- Piosenka „Jesienny walczyk” Hanna Górecka,
- Piosenka „Ciągle pada” Weronika Szymańska, 
- Piosenka „Kasztany” Julia Goszczyk, 

6. Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach

- Taniec do piosenki „Parasolki kolorowe”, kl. II, III, i IV; op. Małgorzata Szylin

7. Zespół Szkoła Podstawowa Gimnazjum i Przedszkole w Czerninie

- Piosenka „Skarby jesieni” Agata Poruszek, kl. III, op. Barbara Wiśniewska

8. Szkoła podstawowa nr 3 w Górze 

- Taniec Połamaniec, klasa I B, op. Wioleta Leśniak
- Taniec nowoczesny, klasa II B, op. Jolanta Wilkosz
- Piosenka „Jesienna bossa nova”, Chór szkolny, op. Mariusz Ratajczak
- Piosenka „Bieszczady”, Chór szkolny, op. Mariusz Ratajczak
- Taniec nowoczesny „Waka waka”, klasa III C, op. Iwona Sawicka
- Piosenka „ Chodź pomaluj mój świat” Magdalena Dokładańska, kl. VI B, op. Iwona Błaszczyk

9. Sekcja wokalna i choreografii scenicznej DK, op. Agata Śliwińska

- Piosenka „Delikatnie jak wiatr” płyta „Młodzi artyści śpiewają” – Amelia Góralska
- Piosenka „A ja po prostu mam frajdę” płyta „Młodzi artyści śpiewają” – grupa młodsza
GRUPA MŁODSZA: Julia i Amelia Czepowicz, Wiktoria Gawron, Kinga Barda, Daria Borwik, Klaudia Rydełkiewicz, Emilia Jankowiak, Martina Guidetti, Klaudia Stolarczyk, Emilia Jaróżek, Agata Garbacz, Lena Krysiak, Marta Dokładańska.

10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze

- Piosenka „Ciągle pada”, klasa III C, op. Ilona Ratajczak

Na scenie i sali panowała wesoła, rodzinna atmosfera. Ze sceny w stronę rodziców i dziadków przesyłano uśmiechy, pozdrowienia i całusy. Każdy wykonawca po występie zaglądał do naszej magicznej skrzyni ze słodkościami i wybierał sobie czekoladę. Przybyło mnóstwo publiczności. Występy pociech były jak zwykle fotografowane i nagrywane. Koncert prowadził Pan Adrian Kasprzak.
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony z nami czas!

piątek, 9 października 2015

Dni Folkloru


Regulamin i karta zgłoszenia znajduje się tutaj

wtorek, 29 września 2015

Rozstrzygnięcie konkursu "Wspomnienia z wakacji"

Dzisiaj 29 września 2015 r. w sali klubowej Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wspomnienia z wakacji”. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, Szczegółowe informacje o wynikach konkursu można znaleźć tutaj. 

niedziela, 27 września 2015

IV KONKURS PIOSENKI BIESIADNEJ

W niedziele 27 września 2015 r. w sali widowiskowej odbył się IV Konkurs Piosenki Biesiadnej. Udział w konkursie wzięło 7 zespołów w 2 kategoriach: 1 w kategorii A i 6 w kategorii D.
Kategoria A - od 10 do 12 lat
1. Grupa Wokalno - Gitarowa ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Górze, opiekun Jolanta Ludkowska

Kategoria D - Seniorzy
1. Zespół Ludowy WRONOWIANKI działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie, kierownik zespołu Beata Wojtkowiak, instruktorzy: Zbigniew Śliwiński, Michał Pabierowski i Krzysztof Kubczyk,
2. Zespół Folklorystyczny ORLANIE działający przy Gminnym Centrum w Jutrosinie, instruktor Kazimierz Pernak,
3. Zespół Śpiewaczy WŁOŚCIANIE działający przy działający przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, instruktor Karol Kośmider,
4. Zespół Wokalny NIEZAPOMINAJKI działający przy Domu Kultury w Górze, instruktor Arkadiusz Gustaw,
5.  Zespół NIETKOWIANKI z Nietkowa, instruktor Tomasz Pilecki,
6. Zespół Śpiewaczy "OSETNOPOLANIE" działający przy Domu Kultury w Górze, instruktor Arkadiusz Gustaw.

Zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci statuetek za I, II, III miejsce i wyróżnienie. Wręczono również Nagrodę Burmistrza Góry oraz Nagrodę Dyrektora Domu Kultury. Laureaci otrzymali także nagrody pieniężne. Wszystkich uczestników zaproszono na  poczęstunek, były kiełbaski oraz pyszne domowe ciasto. Dzisiejszy konkurs prowadziły: Danuta Piwowarska - Berus i Jolanta Ludkowska, natomiast scenografię wykonała Danuta Piwowarska - Berus.
Serdecznie dziękujemy zespołom oraz publiczności za spędzone z nami popołudnie. Podziękowania kierujemy także do dla sponsora, którym był  Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dworeccy z Golejewa.
Protokół z konkursu znajduje się tutaj..

środa, 23 września 2015

Koncert Seniorów "Jesień jest piękna"

Z POWODU ABSENCJI CHOROBOWEJ CZŁONKÓW ZESPOŁÓW MAJĄCYCH WYSTĄPIĆ PODCZAS  KONCERTU SENIORÓW "JESIEŃ JEST PIĘKNA" W DNIU 18 PAŹDZIERNIKA 2015 R. O GODZ. 14.00 KONCERT  ZOSTAJE ODWOŁANY ZA CO SERDECZNIE PRZEPRASZAMY!


Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj

piątek, 18 września 2015

czwartek, 17 września 2015

środa, 16 września 2015

Dni Otwarte Domu Kultury w Górze

Przez dwa dni 16 i 17 września w godz. 16.oo - 18.oo na sali widowiskowej Domu Kultury w Górze odbędzie się spotkanie z instruktorami prowadzącymi zajęcia pozalekcyjne na którym przedstawiona zostanie oferta programowa na rok szkolny 2015/2016. Zajęcia sekcji fitness rozpoczną się 28 października a pozostałe sekcje i koła zainteresowań r od 1 października 2015 r.  Już dziś zapraszamy do składania kart zgłoszeń.


Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj
Zarządzenie w sprawie opłat za uczestnictwo w sekcjach i kołach zainteresowania można pobrać tutaj

Podczas Dni Otwartych Domu Kultury w Górze zachęcamy do zapoznania się z ofertą programową zajęć tanecznych w tym w ramach zadania "Dolnośląskie Stokrotki" wdrażanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.


poniedziałek, 14 września 2015

Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie Milicz 2015

W dniu 13 września 2015 r. w Miliczu odbyły się Dolnośląskie Dożynki Wojewódzkie na które zaproszony został zespół śpiewaczy Osetnopolanie działający przy Domu Kultury w Górze. W śród wielu zespołów ludowych prezentujących się podczas dożynek nasz zespół reprezentujący powiat górowski został bardzo ciepło przyjęty przez Milicką publiczność. 

środa, 9 września 2015

Dni Otwarte Domu Kultury w Górze


W ramach tegorocznej oferty Dom Kultury w Górze planuje się realizację bogatej oferty zajęć tanecznych w tym w ramach zadania pn. "Dolnośląskie Stokrotki" wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.  

środa, 2 września 2015

Gminna inauguracja roku szkolnego

Wakacje już za nami, więc nadszedł czas powrotu do szkoły. Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie przywitano na gminnej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Glince. Była to również okazja do świętowania 70-lecia istnienia placówki.


poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Dolnośląskie Stokrotki

Gmina Góra uczestniczy w programie pn. „Dolnośląskie Stokrotki”, wdrażanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Górowski samorząd otrzyma 5 tys zł dotacji na realizację tego przedsięwzięcia.
W ramach projektu, w naszym Domu Kultury w Górze będą organizowane zajęcia taneczno-ruchowe dla kilkunastoosobowej grupy dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy 4-6) i gimnazjalnych (klasy 1-3). Zajęcia będą się odbywać od września do grudnia 2014 r. w siedzibie Domu Kultury w Górze. Program zakłada organizację: ćwiczeń rytmicznych, zabaw rytmiczno-muzycznych, ćwiczeń aerobowych do muzyki oraz ćwiczeń i zajęć choreograficznych. Młodzi uczestnicy projektu poznają także elementy tańca towarzyskiego i współczesnego. Na grudzień zaplanowano uroczyste spotkanie, podczas którego zostanie dokonane podsumowanie projektu.

Główne cele projektu to:

- wzrost aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży;
- zdobycie wiedzy na temat głównych zagadnień związanych z tańcem i jego historią;
- rozwinięcie zainteresowań dzieci i młodzieży;
- nauka i doskonalenie różnych form aktywności ruchowej;
- rozwinięcie wrażliwości muzycznej i ruchowej;
- doskonalenie poczucia rytmu;
- pobudzenie pewności siebie, wiary we własne możliwości, a także wzrost samoakceptacji;
- integracja dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Góra


W związku z realizacją programu zapraszamy do składana ofert na przeprowadzenie zajęć przez trenerów - opiekunów. Osoby zainteresowane pracą w formie umowy zlecenie lub umowy autorskiej prosimy o kontakt Domem Kultury w Górze do dnia 17 września 2015 r. Przewidywane wynagrodzenie za 50 półtoragodzinnych spotkań to 3000 zł brutto.

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

DOŻYNKI GMINNE W RYCZENIU

W niedzielę 23 sierpnia w Ryczeniu odbyły się Dożynki Gminne 2015, a sprzyjająca pogoda zgromadziła mnóstwo uczestników. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 Mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ryczeniu w intencji rolników. Dalszą część święta kontynuowano na placu przy świetlicy wiejskiej. Wszystkich przybyłych gości powitał BIG-BAND działający przy Domu Kultury, który odegrał hymn państwowy i hejnał Góry. Gości powitał w imieniu Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz, Sekretarz Miasta i Gminy Tadeusz Otto. Następnie głos zabrała  Burmistrz Góry - Irena Krzyszkiewicz , która podziękowała  rolnikom za trud, z jakim się zmagali podczas tegorocznych żniw i życzyła wszystkim miłej zabawy. Podczas części oficjalnej, obrzędu dożynkowego dokonał zespół WRONOWIANKI. Na scenie zaprezentowała się SEKCJA TAŃCA LUDOWEGO z D.K. z przyśpiewkami przygotowanymi na tę okoliczność.  Dzieci przygotowała Jolanta Ludkowska. Kolejnym punktem programu był  koncert w wykonaniu KAPELI  JAWOROWE SKRZYPCE. Zespół wykonał  znane pieśni biesiadne, góralskie. Zespół rewelacyjnie nawiązywał kontakt z publicznością. Były wspólne śpiewy i wspólna zabawa.  Następnie dla  naszych najmłodszych uczestników  odbył się pokaz gigantycznych baniek mydlanych oraz nauka robienia zwierzaków z balonów. Natomiast na scenie wystąpił wspaniały zespół BAJERY, który przyjechał do nas  ze Śląska.  W przerwach między utworami  zabawiali publiczność dowcipami i anegdotami. Następnie rozbawiona publiczność mogła wysłuchać piosenek w wykonaniu AGATY ŚLIWIŃSKIEJ, która pochodzi właśnie z Ryczenia. Imprezę  zakończyła zabawa taneczna. Do tańca przygrywał zespół RM-VOICES. Przybyli na imprezę miło spędzili czas bawiąc się przy wspaniałej muzyce do późnych godzin nocnych. Dzisiejszą imprezę prowadzili Jolanta Ludkowska i Adrian Kasprzak. Nie zabrakło regionalnych smakołyków m.in. pierogów, pysznych domowych ciast, które można było zakupić na stoiskach.
Sponsorem  tegorocznych Dożynek Gminnych było:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S A w Warszawie oddział w Zielonej Górze. Serdecznie dziękujemy!!!